Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.

Aktualności

25 października 2019 18:18 | Aktualności

UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"

                             Akcja Ministra Edukacji Narodowej Szkoła pamięta

          Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. To słowa Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piątkowskiego  skierowane do uczniów szkół podstawowych zachęcające do udziału w akcji. W duchu tego przesłania uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w ogólnopolskiej  akcji  Szkoła pamięta w dniu 25 października 2019 r. w  ostatni piątek przed 1 listopada – dniem Wszystkich Świętych.

          W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uwrażliwiono uczniów  na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

       W ramach akcji Szkoła pamięta uczniowie wraz z nauczycielami udali się na groby osób zasłużonych i cenionych w naszej  społeczności lokalnej. Zgłębiając  historię czasów II wojny światowej, odwiedziliśmy  miejsca pamięci i zapaliliśmy tam znicze. Pod tablicą upamiętniającą podporucznika Edwarda Podwysockiego, który zginął w Katyniu w roku 1940, społeczność szkolna odmówiła modlitwę za pomordowanych  w czasie II wojny światowej oraz  zapaliła  znicze. Na cmentarzu parafialnym odwiedziliśmy groby byłych  pracowników naszej placówki. Modlitwą, wspomnieniem, zapalonymi zniczami upamiętniliśmy tych, którzy odeszli, ale na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

 

Przeczytano: 234 razy. Wydrukuj|Do góry

UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"