02 listopada 2019 19:52 | Aktualności

FILHARMONIA W SZKOLE

BYŁ SOBIE KRÓL - koncert Filharmonii Świętokrzyskiej

W środę 30 X  gościliśmy w naszej szkole muzyków z  Filharmonii Świętokrzyskiej. Tym razem było to spotkanie z muzyką z minionych epok. Zabrzmiały utwory wykonywane na dawnych dworach Europy. Uczniowie poznali budowę najstarszych instrumentów z grupy chordofonów m.in. cytry. Spotkanie muzyczne było bardzo interesujące, ponieważ pozwoliło przenieść się w odległe czasy  poprzez słuchanie muzyki spokojnej, melancholijnej, relaksacyjnej wykonywanej przez wspaniałych wirtuozów. Ponadto szóstoklasiści nauczyli się podstawowych kroków menueta. Dzieci podczas szkolnego koncertu miały okazję przeżyć bardzo ciekawą lekcję muzyki.

FILHARMONIA W SZKOLE