12 listopada 2019 18:35 | Aktualności

UDZIAŁ W GMINNYCH OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2019 roku obchodziliśmy 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach gminnych w Radoszycach. Ceremonia rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny przez wikariusza ks. Damiana Czubaka w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach, w której uczestniczyli kombatanci, mieszkańcy, pracownicy samorządu, strażacy, uczniowie, nauczyciele oraz harcerze. Po nabożeństwie wszyscy przeszli na kolejną część obchodów pod obelisk w centrum Radoszyc. Zgromadzonych przywitał prowadzący Radny Rady Miejskiej w Radoszycach Robert Nowak. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego Burmistrz Miasta i  Gminy Radoszyce Michał Pękala wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym odniósł się do wydarzeń sprzed lat. W dalszej części obchodów wystąpili uczniowie z naszej szkoły. Zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne. Akademia rozpoczęła się od piosenki w wykonaniu absolwentki Julii Zbróg, następnie został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny. Wzięli w nim udział uczniowie  z klas: II, VI i VII. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w nastrój zadumy, wzruszenia i refleksji. Na zakończenie uroczystości zostały złożone kwiaty przez oficjalne delegacje. Wieniec pod pomnikiem złożył także dyrektor naszej szkoły Zbigniew Kowalczyk w asyście uczniów, którzy postawili na płycie biało-czerwone znicze. Opiekunami dzieci były: Barbara Janus, Krystyna Kowalczyk, Wiesława Zbróg oraz Agnieszka Zielińska.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za dowiezienie dzieci na uroczystość.

UDZIAŁ W GMINNYCH OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI