20 listopada 2019 22:45 | Aktualności

PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Dnia 20 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy I  do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem imprezy było zachęcenie najmłodszych do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Ceremonia organizowane jest co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów w poczet czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z księgozbiorem i regulaminem biblioteki oraz prośbami książki. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o nią, a także czego nie wolno robić, czytając ją.

Po  wprowadzeniu w magiczny świat słowa pisanego i biblioteki  przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka Wiesława Zbróg dokonała pasowania  każdego ucznia woluminem.

Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie samodzielnie wypożyczyli lektury, zostali poczęstowani słodyczami. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, który będzie mu przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ