24 listopada 2019 23:34 | Aktualności

UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS I-III W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców: Aliny Dymińskiej, Joanny Staciwy i Joanny Ściegiennej przystąpili do udziału w II edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej zorganizowanej przez sieć sklepów Biedronka dla szkół podstawowych: Szkolne Przygody Gangu Słodziaków, która miała inspirować dzieci do codziennego czytania oraz obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

Na przełomie września i października uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany autorstwa Renaty Piątkowskiej. Zanim przystąpiliśmy do obchodów Dnia Głośnego Czytania  każda  klasa na podstawie opowiadań: Domek na plecach, Drzewa czy też  Latająca mysz miała za zadanie wykonać z materiałów przeznaczonych do recyklingu słodziaki, drzewo oraz ścieżkę sensoryczną. Po wykonaniu  prac nasze pociechy mogły wykazać się znajomością segregacji odpadów. Podczas sortowania udowodniły, że umieją wrzucać śmiecie do właściwych worków.

W dniu 08.11. 2019 r. pod pięknie udekorowanymi  jesiennie Magicznymi  Drzewami Słodziaków odbył się w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej do wspólnych czytelniczych przygód zaprosili bibliotekarkę Wiesławę Zbróg, która  przeczytała im opowiadanie pt.  Królestwo z książki  autorstwa Renaty Piątkowskiej. Po uważnym wysłuchaniu tekstu odpowiadały na pytania dotyczące poznanego fragmentu lektury. Następnie pod okiem zaproszonego gościa posadzili żołędzie i kasztany w kubeczkach po jogurtach. Dzieci sprawnie rozwiązały zagadki, a także świetnie poradziły sobie z rozwiązaniem krzyżówek. Bardzo dobrze odpowiadały na pytania związane z poznanym tekstem. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde otrzymało już we wrześniu album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min.10min) czytania (dowolnej książki) udokumentowane podpisem rodzica, dostawało od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Głośne czytanie fragmentów książki na pewno pobudziło wśród uczniów wyobraźnię, pamięć i koncentrację. W tej edycji elementem dekoracji konkursowej było Magiczne Drzewo Słodziaków - zinterpretowane dowolnie przez nieograniczoną wyobraźnię naszych wychowanków. Prace zostały wysłane na ogólnopolski konkurs.

Największą radość sprawi nam to, jeśli dzieci dzięki tej akcji będą systematycznie sięgały po książki, a czytanie stanie się dla nich przyjemnością i wyprawą we wspaniały świat wyobraźni.

Źródło zdjecia: http://wspolczesnarodzina.pl/gang-slodziakow/