26 listopada 2019 22:33 | Aktualności

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś wyprawiał swoje setne urodziny. W nasze szkole oddział przedszkolny uczcił to święto uroczyście. Pani Ewelina Pakuła przybliżyła dzieciom historię Pluszowego Misia. Dziś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci bywa największym przyjacielem dziecka. Na zajęciach nasi najmłodsi dowiedzieli się ciekawych informacji o niedźwiedziu brunatnym, polarnym, misiu panda, koala. Wszystkie te wiadomości były poparte kolorowymi ilustracjami zwierząt. Tego dnia przedszkolaków odwiedziła bibliotekarka, która przeczytała im kilka opowiadań z książki Miś Uszatek. Nie obyło się oczywiście bez zagadek dotyczących kultowych misiowych postaci, takich jak m. in.: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba, Gumisie. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Colargol.
Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Uczniowie wykonali także prace plastyczne, robili sobie zdjęcia w misiowej fotobudce, a na koniec otrzymali medale Przyjaciół Pluszowego Misia.

Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU