18 grudnia 2019 22:43 | Aktualności

ZWYCIĘSTWO UCZNIA W XXVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA - ETAP REJONOWY

W dniu 18 grudnia 2019 roku uczeń klasy siódmej Konrad Usnarski  pod opieką Joanny Ściegiennej w siedzibie Rejonowego Oddziału  Polskiego Czerwonego Krzyża w Końskich  wziął udział w  etapie rejonowym  XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. W konkursie uczestniczyło 8 szkół podstawowych oraz szkoły średnie, w których wcześniej przeprowadzony został etap szkolny. Do kolejnego etapu nominowani zostali uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca. Zadaniem uczestników Olimpiady było wykazanie się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Każdy z zawodników odpowiadał na 30 pytań testowych, które były przygotowane przez specjalistów z Zarządu Głównego PCK. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody rzeczowe.

Po ogłoszeniu wyników przez Komisję uczeń naszej szkoły Konrad Usnarski zajął I miejsce w rejonie i tym samym dostał się do etapu na szczeblu okręgowym, gdzie będzie reprezentował nasz rejon.

Konradowi Usnarskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu okręgowym !!!