18 grudnia 2019 22:44 | Aktualności

MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOŚĆ - WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK

Maleńka przyszła miłość…  pod tym hasłem 18 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole pierwszyWieczór kolęd i pastorałek przygotowany przez Joannę Ściegienną, Annę Kasprzyk i Alinę Dymińską.

Podczas spotkania swoją obecnością zaszczycili nas: dyrektor szkoły Zbigniew Kowalczyk, nauczyciele, uczniowie, rodzice, a przede wszystkim Sympatycy oraz absolwenci naszej szkoły.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Zwyczaj wspólnego rodzinnego śpiewania kolęd zanika. Organizując ten wieczór, pragnęliśmy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania, chcieliśmy podtrzymać dobrą polską tradycję i uwrażliwić wszystkich na piękno i wymowę polskich kolęd. Pozostając w oderwaniu od kłopotów dnia codziennego oraz  nawiązując do tego starego zwyczaju, mogliśmy posłuchać i wspólnie zaśpiewać kilka starych i nowych kolęd, pastorałek, strof pięknej, polskiej poezji, a blask kolorowej choinki wprowadzał  nas w nastrój tych przepełnionych dobrocią i ciepłem świąt.

Na scenie nie zabrakło występów uczniów z klas I-VIII oraz absolwentki naszej szkoły Julii Zbróg, którzy pięknie zaśpiewali, a także zagrali na flecie kolędy i pastorałki. Koncert zakończył utwór zaśpiewany wspólnie z uczennicą z klasy siódmej Zuzanną Maciążek przez wszystkich zgromadzonych pt. Przekażmy sobie znak pokoju oraz kolęda zaśpiewana przez dyrektora szkoły Zbigniewa Kowalczyka wspólnie z panią Wandą Mączyńską sympatykiem naszej szkoły Do szopy, hej pasterze.

Podczas spotkania panowała miła i ciepła atmosfera pełna życzliwości i uśmiechu.

Taki wieczór łączy wszystkie pokolenia i wyzwala niezapomniane emocje.

Bardzo dziękujemy za wspólne kolędowanie i składamy wszystkim ciepłe i serdeczne życzenia:

W tę nadchodzącą świętą noc Miłości, noc Przebaczenia, noc kiedy Bóg się rodzi, moc truchleje, życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle wszystkim łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego, a święta niech będą prawdziwym duchowym, chrześcijańskim przeżyciem i spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia.

MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOŚĆ - WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK