21 grudnia 2019 22:36 | Aktualności

JASEŁKA SZKOLNE

Boże Narodzenie to najprawdopodobniej najpiękniejszy czas w roku, który spędzamy w gronie najbliższych. Aby podkreślić szczególny charakter tych świąt, nasi uczniowie po raz kolejny zaprezentowali przedstawienie jasełkowe opowiadające o okolicznościach przyjścia małego Jezuska na świat. Na wstępie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Zbigniew Kowalczyk witając zaproszonych gości a mianowicie Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce Michała Pękalę, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radoszycach Mariana Jankowskiego, emerytowanych pracowników naszej szkoły: Elżbietę Piskulak, Stanisławę Szustak, Henrykę Staciwę, emerytowaną bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Wilczkowicach Annę Szustak oraz sołtysa Wilczkowic Jacka Olesińskiego.  Zebrani uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście obejrzeli Jasełka, w których pojawili się Józef z Maryją, Trzej Królowie, Herod, archaniołowie i wiele innych. Oprawę muzyczną uświetniły dziewczęta ze szkolnego chórku wraz z księdzem proboszczem Przemysławem Ilnickim, grającym na gitarze. Scenariusz przedstawienia przygotowały: Ewelina Pakuła, Krystyna Kowalczyk i Anna Majchrzak. Dekorację wykonały Alina Dymińska, Anna Kasprzyk i Joanna Ściegienna. Po Jasełkach głos zabrali: dyrektor szkoły Zbigniew Kowalczyk, następnie Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala, składając wszystkim najlepsze życzenia, także Przewodniczący Rady Miejskiej Marian Jankowski dołączył się do życzeń i odczytał list ks. Twardowskiego. Pan Burmistrz przekazał do nowej pracowni komputerowej dwa roboty, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania również dla rodziców występujących dzieci za przygotowanie im strojów do występu.

JASEŁKA SZKOLNE