08 stycznia 2020 21:55 | Aktualności

ŻYWA LEKCJA HISTORII Z GRUPĄ "REKONSTRUKTO"

W dniu 8 stycznia 2020 r. odwiedziła naszą szkołę grupa artystyczna Rekonstrukto z Poznania, która przedstawiła uczniom pokaz historyczny Wrzesień 39. Artyści zaprezentowali sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej oraz etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Uczniowie mogli zobaczyć polski mundur wojskowy wz 36, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej oraz bezpieczne repliki broni. Przeprowadzono musztrę wybranych dzieci, a także zaprezentowano  pokaz sprzętu bojowego. Uczniowie mogli osobiście zobaczyć i dotknąć eksponatów oraz dowiedzieć się, w jaki sposób działały poszczególne rodzaje broni. Przedstawienie było wspaniałą lekcją historii, która przybliżyła uczniom ciężkie  czasy II wojny światowej.