12 stycznia 2020 19:46 | Aktualności

WYSTĘPY UCZNIÓW W 28 FINALE ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radoszycach

To  kolejna wielka akcja charytatywna o wieloletniej tradycji. Jak co roku liczna grupa wolontariuszy zbierała do puszek z serduszkiem pieniądze na szczytny cel. Od rana do wieczora w dniu 12 stycznia 2020 r. zbierane były datki na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Sztab główny orkiestry mieścił się w gminnej hali sportowej. Punktem kulminacyjnym tego niesamowitego wydarzenia był wielki finał, który rozpoczął  się o godz. 16:00. Oficjalne otwarcie  rozpoczęło się od powitania zebranych gości: burmistrza Michała Pękali, wiceburmistrza Grzegorza Pakuły, Przewodniczącego Rady Miejskiej Mariana Jankowskiego, szefowej sztabu Eweliny Ptak, kierowników podległych jednostek, radnych, sołtysów, dyrektorów szkół oraz licznie przybyłych gości i mieszkańców gminy Radoszyce. Kolejnymi  punktami programu były wspaniałe występy wokalne i taneczne uczniów z poszczególnych szkół podstawowych. Z naszej placówki wystąpił zespół taneczny z przepięknie wykonanym tańcem Walc kwiatów oraz solistka Zuzanna Maciążek z piosenką Ale jestem i uczennice klasy III: Katarzyna Zbróg, Karina Molasy, Lena Maciążek, Barbara Kotras, które wykonały utwór Kolędowy czas. Uczniów  przygotowały nauczycielki Barbara Burak i Krystyna Kowalczyk.

Podczas WOŚP każdy, kto wrzucił dowolny datek do puszki, mógł spróbować przygotowanych ciast i słodkości, słynnego radoszyckiego kugla oraz mógł wziąć udział w loterii, a na najmłodszych uczestników czekała zabawa na dmuchańcach. Zwieńczeniem imprezy było zapalenie światełka do nieba przez harcerzy i wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i okazali wielkie serca, by wspomóc tak wspaniałą ideę.

Rodzicom oraz uczniom dziękujemy za obecność podczas tegorocznej akcji WOŚP i udział w niej.

WYSTĘPY UCZNIÓW W 28 FINALE ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY