30 maja 2020 17:24 | Aktualności

"LEKCJA Z TEMIDĄ"

Edukacja prawna XXI w. ,,Lekcja z Temidą”

W dniu 25 maja 2020r. uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią Krystyną Kowalczyk uczestniczyli w wirtualnej „Lekcji z Temidą”, nieodpłatnym programie edukacyjnym, którego celem było podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród młodzieży, a także przeciwdziałanie przyczynom przestępczości.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.:
- dlaczego ludzie stworzyli prawo?
- gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?
- jakie prawa ma konsument?
- o odpowiedzialność za treści publikowane w Internecie.
Uczniowie zapoznali się również z programem studiów prawniczych oraz jakie możliwości otwiera ich ukończenie.
,,Lekcje z Temidą" zostały przeprowadzane za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams - wideokonferencji, dzięki czemu uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach, zadawać pytania.
Program ten został sfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Szkoła za udział w programie otrzyma certyfikat uczestnictwa w projekcie.
Zajęcia prowadziła mgr Katarzyna Grajcar - prawnik, aplikant radcowski wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu, a także mediator w sprawach nieletnich, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, na co dzień pracujący w Kancelarii Adwokacko-Radcowskiej w Częstochowie.
Bardzo dziękujemy Organizatorom za bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcia.

Źródło zdjęcia: http://sp1.kielce.eu/index.php/2019/12/17/lekcje-z-temida/