16 sierpnia 2020 08:41 | Aktualności

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Do Ciebie Jezu wyciągam ręce,

bo Ty mnie kochasz najgoręcej,

Ty mi się dzisiaj oddałeś cały,

w tej przenajświętszej Hostii białej.

9 sierpnia 2020 r. w naszym kościele parafialnym w Wilczkowicach  na Mszy św. o godz. 10.00 grupa 12 dzieci z klasy III po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijącym sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia święta  to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie ksiądz proboszcz Przemysław Ilnicki powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Dzieci z radosnym śpiewem  pieśni ,,Oto jest dzień” procesyjnie weszły do świątyni. Ksiądz proboszcz,  rozpoczynając Mszę św., powitał dzieci przystępujące do sakramentu Eucharystii, uświadamiając im, że jest to najważniejszy  dzień w ich życiu, ponieważ po raz pierwszy przyjmą do serca Pana Jezusa. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej radości i wzruszeń. Podczas Mszy Świętej  aktywnie brała udział parafialna schola. Na zakończenie nabożeństwa dzieci podziękowały księdzu proboszczowi za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, panu dyrektorowi Zbigniewowi Kowalczykowi, wychowawczyni- pani Alinie Dymińskiej oraz katechetce- pani Krystynie Kowalczyk  zaproszonym na tę piękną uroczystość. Na zakończenie dzieci otrzymały chlebki oraz pamiątki komunijne. Mimo uciążliwego upału ceremonia przebiegła spokojnie oraz dostojnie w atmosferze radosnego spotkania  z Panem Jezusem. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie podczas tej pięknej liturgii w Kościele, która dla dzieci była niezapomnianym wydarzeniem.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA